פחד מהחיים

פחד מהחיים פעמים רבות אינו כה שונה מפחד מהמוות. כאן מדובר על שתי תחושות כמעט וזהות לצדדים אחרים של המטבע. יש אנשים שמפחדים מהחיים ואילו אחרים מפחדים מהמוות, קהל זה בדיוק כמו הקהל האחר, אינו יכול לתפקד בצורה רציפה ומספקת בחייו ולעיתים הוא מחכה ליד מושיעה שתלפות אותו ותוציא אותו מחוץ לפוביה שמשתקת את חייו. כאן נכנס לתמונה תפקיד המטפל.

פחדים וחרדות

פעמים רבות אנשים חווים מצבים של פחדים וחרדות מפני מצבים שונים בחיים ומפני פעולות שונות. פחד מהחיים הוא פחד שיכול לבוא לידי ביטוי במתח, דאגה ואי שקט בעת מחשבה על מהות החיים ובעת הדרישה לבצע פעולות שונות שקשורות אל החיים. הפחד מן החיים אינו רציונאלי ומשום כך הוא פחד. אחת מהדרכים באמצעותן ניתן לעזור לאנשים לעבור את אותו פחד היא על ידי רציונליזציה. אם אתם חווים פחד מהחיים או אחד מהחברים שלכם מפחדים מהחיים עצמם, מהמושג נצח וממה שקורה לאחר שמתים, קרוב לוודאי שהצעד הנכון ביותר יהיה להפנות אותם לאיש מקצוע.

פחד מהחיים - פאניקה

יש אנשים שחווים פאניקה מהחיים, דבר שנקרא פעמים רבות 'פחד מהחיים'. כאן חשוב לדעת שמדובר על אחת מההפרעות שמשתייכות לקבוצת הפרעות החרדה. פעמים רבות הטיפול המתאים ביותר להפרעה זו היא טיפול פסיכותרפי ואם מדובר על הפרעה שמשבשת לגמרי את התפקוד בחיים מפנים לטיפול מקביל אצל פסיכיאטר. הטיפול הפסיכולוגי המתאים ביותר מעולם הפסיכותרפיה הינו לעיתים טיפול קוגניטיבי התנהגותי שמערב טיפול במישור החשיבתי. כאן מתמקדים באותם רגעים בהם האדם חווה פחד מהחיים, מה הוא חש באותו רגע וכיצד ניתן להחליף את המחשבות הנוראיות שלו על החיים או על המוות על ידי מחשבות חיוביות ומציאותיות שמשפרות את התחושה באותו רגע ועוזרות לאדם להתמודד עם התחושה הנוראית. בנוסף, הטיפול ההתנהגותי מטפל גם בכל המקומות שגורמים לאותו גירוי להתקפי הפאניקה/פחד האלו מהחיים ובהתאם המטופל מקבל כל מיני כלים להתמודדות עם הפאניקה אותה הוא חווה ולהגיע להרפיה בעת המצבים הללו.

פוחדים מהחיים? מרגישים שאתם מפספסים את החיים משום פחדים? אלון דובובי פסיכותרפיסט יכול לעזור לכם. השאירו את הפרטים שלכם או התקשרו ישירות אל אלון בטלפון נייד 054-4900930