טיפול פרטני

אנשים רבים נתקלים במושג טיפול פרטני וטיפול קבוצתי ואינם יודעים על מה מדובר ומה היתרונות של טיפול מסוג זה לעומת טיפול מסוג אחר. במאמר זה נסביר מהו טיפול מסוג פרטני, מה היתרונות שלו וכיצד הוא יכול להועיל גם לכם.

מהו טיפול פרטני?

טיפול פרטני הוא טיפול אישי. כלומר טיפול של פסיכולוג, פסיכותרפיסט או כל איש מקצוע אחר שמומחה בתחום התרפיה והנפש אל מול המטופל שלו. טיפול מסוג זה וזאת בהשוואה אל טיפולים קבוצתיים ממוקד יותר בצרכיו האישיים של האדם ומותאם לו בצורה הטובה ביותר. כאן מדובר על טיפול של אחד על אחד והבסיס של הטיפול הוא שכל אדם הוא עולם שלם ויש לו את הקודים, השפה, ההתנהגות והדרך המתאימה שלו לפתור את הבעיה. לכן, היתרון המרכזי של הטיפול האישי הוא בהתאמתו לאדם באופן אישי. בנוסף, האדם זוכה לתשומת לב אישי מהמטפל שלו. טיפול מסוג פרטני בדרך כלל מורכב מפגישה של פעם עד פעמיים בשבוע לתקופה של עד חצי שנה, אך חשוב לקחת בחשבון שדבר זה יכול להשתנות וזאת בהתאם לבעיה שהמטופל מעוניין לפתור.

זווית הראיה בטיפול פרטני

יש לקחת בחשבון שזווית הראיה משתנה ממטופל אחד לשני בכל הקשור אל טיפול פרטני. כאן המטופל מסתכל על חייו דרך זווית אחרת וזאת בעזרתו של המטפל האובייקטיבי שיודע כיצד לנתב אותו לזווית השונה במקצת שחושפת בפניו עובדות רבות. יש לקחת בחשבון שטיפולים זוגיים וקבוצתיים גם הם מספקים לכל אחד מאיתנו זווית ראיה מסוימת, אך כאשר הטיפול כולל כמה אנשים, תמיד חשוב לקחת בחשבון שדרוש תהליך נוסף של האדם להתרגל לקבוצה או לעוד בן אדם ופעמים רבות לוקח לאדם זמן להיחשף. בנוסף, יש כאלו שאינם מרגישים שהם אינם יכולים לחשוף את כל הדברים החשובים להם בטיפול קבוצתי וזאת משום שהם מפחדים מביקורת חברתית מסוימת, בטיפול פרטני הדברים שונים לגמרי.

לסיכום, אם אתם מעוניינים להתמודד עם קשיים מסוימים בחיים, מצבי מצוקה, דילמות שדורשות החלטות, זיכרונות מהעבר וטראומות שמפריעות לתפקוד בהווה, חשוב לפנות אל טיפול פרטני שיספק לכם ארגז כלים שמותאם באופן אישי לצרכיכם ומומחה בתחום הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה שיעזור לכם לפתור את הבעיה.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? ניתן ליצור קשר עם אלון דובובי בנייד מספר 054-4900930 או להשאיר את הפרטים שלכם באתר אינטרנט ואנחנו נחזור אליכם בהקדם