טיפול נפשי רגשי

כל טיפול נפשי הוא טיפול רגשי וכל טיפול רגשי הוא טיפול נפשי, אך הכוונה אינה שכל אחד שמגיע לטיפול זה או אחר הינו בעל הפרעה נפשית או פגוע נפש. כיוון שכל אחד מאיתנו נולד עם נפש, כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול רגשי מדי תקופה על מנת לשפר דברים בחייו ולעזור לו בחיי הנפש.

טיפול רגשי לילדים

המושג טיפול רגשי מקושר פעמים רבות לילדים, אך חשוב לדעת שהוא טיפול שקיים גם למבוגרים ואנשים רבים נעזרים בו. במקרים רבים ילדים שמצויים במצוקה רגשית מסוימת אם ברמה נמוכה ואם בגבוהה, חייבים בטיפול רגשי שיעזור להם להתמודד עם המצוקה הקיימת ויחזיר להם את היכולת להתמודד ולהתנהל בצורה תקינה. במקרה בו הילד שלכם בוכה מכל דבר, מתנהג באלימות, מסתגר או חולה לעיתים קרובות חשוב מאוד לאבחן את הבעיה ולטפל בה. פעמים רבות מדובר על בעיה רגשית שמובילה אל שיטת טיפול רגשי. רוב הפעמים ההורים יקבלו הנחיה כיצד לפעול וכן תמיכה במהלך הטיפול, יעזרו לילד להתגבר על הבעיות בחיי היומיום וידעו כיצד לשים גבולות ועדיין להיות הורה תומך וקשוב.

טיפול נפשי למבוגרים

מבוגרים רבים מגלים גם הם חוזר איזון בחייהם וזאת בעקבות כל מיני תסכולים וחרדות שמשפיעות על כל ההתנהלות שלהם. אנשים רבים אינם מבינים כיצד הם חולים יותר מהרגיל וזאת בלי שהרופאים מוצאים סיבה. התשובה לכך היא לרוב מצוקות פנימיות ותסכולים שאותו האדם אינו יודע כיצד להתמודד איתן. טיפול נפשי רגשי הוא טיפול שמטרתו העיקרית היא לשחרר את כל אותם קונפליקטים אותם חווה האדם ואת כל אותם מטענים נפשיים. שחרור ועבודה על כל מיני פחדים/חרדות יעזור לאדם לחזור לאיזון, לחזק את המערכת החיסונית שלו ולהיות חזק יותר גופנית ומאושר יותר נפשית. כאן מדובר על טיפול נפשי רגשי. רוב הפעמים הטיפול המתאים ביותר הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי.

לסיכום, הרגש משפיע על הנפש וההיפך. אנחנו יכולים להחליש את הגוף ואת עצמנו על ידי חוסר אמונה, פחדים ועכבות ולחזק את עצמנו באמצעות טיפול מתאים על ידי מומחה. מעוניינים לדעת פרטים נוספים? התקשרו אל 054-4900930 והפסיכותרפיסט אלון דובובי ישמח לעזור לכם