חרדה חברתית

חרדה חברתית היא חרדה מוכרת לאנשים רבים וזאת משום שהיא נפוצה ביותר ואנשים רבים מעוניינים להתמודד איתה ולפתור את הבעיה אחת ולתמיד. מאמר זה יעזור לכם להבין מהי חרדה מסוג זה ומהי התמודדות עם חרדה חברתית.

התמודדות עם חרדה חברתית

אנשים רבים טוענים שחרדה חברתית אינה דומה לחרדות אחרות וזאת משום שיש הכרה בחרדה זו. אם אתם מעוניינים לדעת מהי הכוונה, הדוגמה הטובה ביותר אותה הם יוכלו לספק לכם היא שיש לה ערך בויקיפדיה ועל כן מדובר על בעיה מוכרת שרבים לוקים בה ומעוניינים להשתחרר ממנה ואין שום פסול בלדבר עליה ולפנות אל מטפלים לגביה. כמובן שזוהי דעתם של אנשים מסוימים, אך קל מאוד להבין שאנשים רבים לוקים בה ומבינים שזה בסדר לבקש עזרה לגביה. חרדה חברתית יכול להיות חרדה מסוימת או קבוצה של חרדות שהמאפיינים העיקריים שלהם הם פחד ודאגה ממצבים חברתיים מסוימים או עשייה של כל מיני פעולות בפומבי. הפחד של אנשים אלו הוא שהם לא יוכלו לתפקד במצב בו הם חשופים חברתית ועל כן יהיו חשופים ללעג וביקורת.

הסימפטומים של חרדה חברתית

הסימפטומים של החרדה החברתית הם אותם סימפטומים שמאפיינים את כל קבוצת החרדות ויכולות לבוא לידי ביטוי בכל מיני תופעות גופניות, כמו למשל הזעה, הסמקה, רעידות, שלשולים, בחילה ו- "קול של בר מצווה". חשוב לדעת שרוב האנשים שסובלים מחרדה מסוג חברתי סובלים גם מהפרעות בדימוי הגופני שלהם, אפשרות לדיכאון ועוד. בנוסף, באופן כללי אנשים שלוקים בכל מיני הפרעות חרדה הם בעלי נטייה להתמכר לסמים ולאלכוהול וזאת משום שהם טוענים שדברים אלו עוזרים להם בכל הקשור אל התמודדות עם חרדה חברתית או כל חרדה אחרת.

חרדה חברתית- כיצד מטפלים

התמודדות עם חרדה חברתית יכולה להיות באמצעות טיפול התנהגותי קוגניטיבי או באמצעות טיפול תרופתי. פעמים רבות אנשים משלבים את שני סוגי הטיפולים במקביל וזאת משום שהדבר אפקטיבי יותר. התמודדות עם חרדה חברתית היא בדרך כלל באמצעות זיהוי של דפוס החשיבה וההתנהגות השליליים של אותו אדם, דפוס החשיבה שמוביל לחרדה וטיפול בדפוס זה על ידי שינוי שיטת החשיבה, תרגילי נשימות כאשר מגיעים לסיטואציה חברתית מסוימת ועוד.

מעוניינים להתמודד עם החרדה החברתית שלכם? מעוניינים לצחוק על כך שפעם סבלתם ממנה? השאירו את הפרטים שלכם ואלון דובובי פסיכותרפיסט בעל ניסיון רב ייצור אתכם קשר או צרו קשר עם אלון בטלפון מספר 054-4900930