התמודדות עם חרדה

אם אתם סובלים מחרדות ומרגישים שהדבר משפיע על כל ההתנהלות של חייכם עד כדי כך שאינכם מסוגלים להגיע אל מקום העבודה או נרתעים לבצע את הדברים החיוניים לבריאותכם וזאת משום פוביה זו או אחרת, בוודאי תשמחו לשמוע שכיום יש דרכי התמודדות עם חרדות, דבר שיקל עליכם בצורה משמעותית ויעזור לכם להתמודד עם עצמכם.

התמודדות עם חרדות- סוגים שונים

התמודדות עם חרדה היא מנת חלקיהם של אנשים רבים. אנשים רבים בשלב זה או אחר בחייהם סובלים מחרדה זו או אחרת. כל אחד סובל מחרדה ברמה שונה. יש כאלו שסובלים מחרדה מסוימת לאורך תקופה קצרה ויש כאלו שמתמודדים עם החרדות בחייהם שנים על גבי שנים. יש כל הרבה סוגי חרדות והן מאפיינות ילדים ומבוגרים כאחד. חלק מסוגי החרדות הן התמודדות עם חרדה זו או אחרת אצל ילדים, התמודדות עם חרדות חברתיות, חרדות מוכללות שמשויכת רוב הפעמים לתחום ההפרעות הנפשיות, חרדה מכל מיני מחלות, חרדת בחינות, נטישה, פרידה והרשימה עוד ארוכה. נכון להיום יש אפשרות התמודדות עם חרדות על ידי ייעוץ פסיכולוגי על ידי מומחה בתחום.

התמודדות עם חרדה מסוימת

אי אפשר להתעלם מהעובדה שלפעמים אדם מוצלח שעד כה הצליח בחייו התעסוקתיים, כלכליים ואישיים לוקה פתאום בחרדה זו או אחרת. חשוב לעשות הפרדה בין פחד ממשהו לבין הפרעת חרדה. כאן מצב מסוים, אובייקט או מחשבה מסוימת נתפסת כמאיימת ומביאה למצוקה רגשית מאוד גדולה. נכון להיום יש אפשרות של התמודדות עם חרדה וזאת לאחר האבחון שלה ושיטת הטיפול המתאימה לכל מטופל שלוקה בחרדה זו או אחרת. בדרך כלל ההמלצה היא על טיפול קוגניטיבי התנהגותי בו מתמודדים עם הסיבה לחרדה מבחינה מציאותית ולומדים כיצד לנתב את הרגשות השליליים לחיוביים.

פעמים רבות הסיבה לכל מיני חרדות היא פסיכולוגית סוציאלית ביולוגית. המומחה יאבחן מהי סיבת החרדה הקיימת אצל המטופל שלו ובהתאם יחליט האם באמת טכניקה טיפולית של התמודדות עם חרדות באמצעות פסיכותרפיה מסוימת תתאים או שמא כדאי להפנות את המטופל לנטילת תרופות פסיכיאטריות, טיפול מסוג פסיכו דינאמי או טיפול קוגניטיבי התנהגותי.

אם גם אתם סובלים מחרדה זו או אחרת וחשים שחרדה זו מגבילה אתכם, מחלישה אתכם וגורמת לכם להימנע מתפקוד תקין, בוודאי תשמחו לשמוע על דרך של התמודדות עם חרדה זו על ידי טיפול המותאם לכם באופן אישי.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? התקשרו 054-4900930 ונשמח לעזור לכם